Dwa brązowe medale z Pucharu Polski Seniorów

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniu 27 maja 2018 roku w Oleśnicy odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów w judo. Na zawodach tych nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej sekcji. Startowało tam czterech zawodników  Mateusz Garbacz waga 73 kg., Bartłomiej Słowak waga 81 kg. oraz po raz pierwszy w kategorii wiekowej seniorów Wiktor Mazurczak – +100 kg..i Bartłomiej Wiewióra – 66 kg.

Nasi zawodnicy tradycyjnie już pokazali się z dobrej strony. W rywalizacji z najlepszymi przeciwnikami z całej Polski wywalczyli dwa medale.

Rywalizujący w wadze 73 kg. Mateusz Garbacz stoczył 5 walk (4 wygrane i 1 przegrana ze zwycięzcą tej kat. wagowej Wiktorem Mrówczyńskim z AZS AWF Katowice). Ostatecznie Mateusz zdobył brązowy medal.

Z kolei w wadze 81 kg. rywalizował Bartłomiej Słowak stoczył on 6 pojedynków (5 wygranych i 1 przegrany z zawodnikiem Bekmurzaev Yusup z Białorusi)  zdobywając tym samym  również brązowy medal.

Bardzo dobrze spisał się startujący po raz pierwszy w kategorii wiekowej seniorów Wiktor Mazurczak (+100kg.). Stoczył 4 pojedynki wygrywając 2 i przegrywając 2. W walce o trzecie miejsce Wiktor spotkała się z Krzysztofem Załęcznym z TKS “Judo” Toruń w której musiał uznać wyższość zawodnika z Torunia. Ostatecznie Wiktor zajął 5 miejsce.

Kolejna walka naszego zawodnika z pewnością też mogła zadowolić. Były to pojedynek, który stoczył Bartłomiej Wiewióra w kategorii wagowej 66 kg. kilogramów z doświadczonym i utytułowanym Łukaszem Golusem w GKS Czarni Bytom. Bartek do tej walki podszedł z olbrzymią ambicją i determinacją.  Niestety pomimo dobrej obrony i braku punktów zdobytych przez przeciwnika został ukarany i przegrał. Odpadł w rundzie eliminacyjnej.

W ostatecznym rozrachunku nasi zawodnicy wywalczyli 2 brązowe medale. Dodajmy, że w kategorii + 100kg. na piątym miejscu uplasował się Wiktor Mazurczak.

Ponadto w zawodach tych startowała w kategorii wagowej 48 kg.Kinga Kubicka (trener w naszym Klubie) reprezentująca klub WKS Flota Gdyniazajęła 3 miejsce.

To był kolejny udany występ naszych zawodników na ważnych zawodach tej grupy wiekowej.

Gratulujemy zawodnikom dobrze stoczonych walk a zdobyte doświadczenie mamy nadzieję że w przyszłości przyniesie jeszcze większe sukcesy.