Złoto DAMIANA i srebro MATEUSZA

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniu 8.09.2012 r w Sochaczewie odbył się IV Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów w Judo w zawodach tych uczestniczyło 3 naszych zawodników.

Damian Stępień w wadze 73 kg – zdobył złoty medal, pokonując wszystkich sześciu rywali przed czasem i aktualnie zajmuje 2 miejsce w rankingu Polskiego Związku Judo w wadze 73 kg Mateusz Garbacz w wadze 66 kg zdobył srebrny medal, stoczył 5 walk przegrywając jedynie w finale po dogrywce na 3 sekundy przed końcem. Norbert Wierzba 73 kg zajął 7 miejsce.

Był to pierwszy start judoków naszego klubu w rundzie jesiennej, który zaczął się rewelacyjnie, trener Artur po zawodach stwierdził, że jeśli chłopcy będą prezentować się tak pewnie na macie jak obecnie to mamy szanse na kolejne dwa medale w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów.

W klasyfikacji medalowej tego turnieju UMKS Żak Kielce zajmuje 2 miejsce za Gwardią Wrocław.