W blasku złota i srebra.

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

13 kwietnia 2013 roku przejdzie do historii naszego klubu w tym dniu judocy naszej sekcji zdobyli złoty, srebrny medal oraz punktowane 7 miejsce. Takiego sukcesu medalowego w męskim wykonaniu w jednym dniu nie było od początku powstania naszej sekcji.

W tym dniu w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. W turnieju tym wystartowało 3 naszych zawodników:

• – Mateusz Garbacz waga 66 kg;
  • – Norbert Wierzba waga 66 kg;
  • – Damian Stępień waga 73 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Garbacz w wadze 66 kg. W walce finałowej pokonał Wiktora Mrówczyńskiego z Wojownika Skierniewice. Natomiast Norbert Wierzba zajął 7 punktowane miejsce w tej samej kategorii wagowej.

Srebrny medal wywalczył Damian Stępień w wadze 73 kg w walec finałowej uległ Damianowi Szwarnowieckiemu w Gwardii Wrocław. Walka finałowa tych dwóch zawodników była powtórką z przed roku. Lepszym i tym razem okazał się zawodnik z Wrocławia. Jednak walka w tym roku przebiegała nieco inaczej i zakończyła się w regulaminowym czasie a nasz zawodnik uległ jedynie przez karę bez punktów przeciwnika za wykonanie techniki. Należy nadmienić, iż Damian Szwarnowiecki jest złotym medalistom zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowym Mistrzem Polski, Mistrzem Polski Seniorów oraz Złotym medalistom Mistrzostw Europy Juniorów.

W punktacji medalowej mężczyzn zajęliśmy 3 miejsce za Gwardią Wrocław i  AZS AWF Warszawa a wyprzedzając takie kluby jak Czarni Bytom, Wybrzeże Gdańsk i Wisłę Kraków.

W tym miejscu należą się podziękowania zawodnikom za ciężką pracę i zaangażowanie kolegom klubowym za wspólnie spędzony czas na treningach oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu naszych zawodników.