W blasku złota i srebra

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniach 22-23 września 2017 roku odbyły się 61 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo – Opole 2017. W turnieju wystartowali Mateusz Garbacz waga 73 kg, Bartłomiej Słowak waga 81 kg oraz trenerka Żaka Kinga Kubicka waga 48 kg.
W pierwszym dniu Mistrzostw startował Bartek Słowak miał bardzo trudne losowanie i nie zdołał pokonać swojego przeciwnika i odpadł po pierwszej rundzie z zawodów. W drugim dniu rywalizowali Mateusz Garbacz i Kinga Kubicka. Mateusz stoczył 5 pojedynków i ostatecznie wywalczył srebrny medal. Walka finałowa piata z kolei była bardzo ciężka i zakończyła się dopiero w dogrywce gdzie po mocnym ataku Michała Bartusika z UKJ  Milenium Rzeszów,  rzut został oceniony na ippon. W tej kategorii wagowej startowało 31 zawodników. Dla Mateusza to pierwszy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Mateusz startował również w drużynie gdzie reprezentował klub AZS AWF Warszawa, z którym wywalczył również srebrny medal.

Trenerka Kinga Kubicka wywalczyła swój 3 złoty medal jednak nie dla naszego klubu tylko dla Floty Gdynia. Stoczyła 4 pojedynki, w pierwszej walce spotkała się z Joanną Stankiewicz z AZS AWF Warszawa, która jest pierwsza w rankingu Polskiego Związku Judo seniorek. W tej kategorii wagowej  rywalizowało 12 zawodniczek.

Gratulujemy osiągniętych wyników i dobrze stoczonych walk.

Dziękujemy wszystkim trenerom klubowym, sparingpartnerom, zawodnikom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu.