Puchar Europy – Turniej Warszawski

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniach 29 lutego i 01 marca 2020 roku w Arenie Ursynów w warszawie odbył się European Open. Był to był historyczny występ Polaków w Turnieju Warszawskim. Reprezentanci naszego kraju dobyli 5 złotych medali. W pierwszym dniu turnieju startował zawodnik naszego klubu Mateusz Garbacz w kategorii wagowej 73 kg. Mateusz stoczył 3 pojedynki w kolejności z  TAI TIN, William (SAM)GINER, Oron (ISR), RAICU, Alexandru (ROU). Pierwsze dwa pojedynki wygrał zdecydowanie na punkty a w trzecim uległ tuż przed końcem walki reprezentantowi Rumunii. Był pewien niedosty po walce z zawodnikiem Rumunii bo mogła się ona zakończyć na kożyść Mateusza. W dalszej kolejności zawodnik Rumuński przegrał swoją kolejną walkę a Mateusz nie awansował do rundy repasażowej i odpadł z turnieju.

Ponadto w turnieju startował i wywalczył złoty medal były zawodnik naszego klubu Damian Stępień. Rywalizował on w wadze 81 kg. Damian obecnie reprezentujący AZS UW Warszawa wygrał wszystkie swoje pięć walk w kolejności przez ippon z Ukraińcem Oleksii Babenko, Sebastianem Marcinkiewiczem i Holendrem Jimem Heijmanem, a potem w półfinale pokonał K.Weselowskiego i w finale po 6.10 min Hiszpana Jose Marię Mendiolę Izquietę.

Mogliśmy również wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, który został odegrany między innymi dla zwycięzcy kategorii 81 kg Damiana Stępnia.

Zawody w Arenie Ursynów zaliczane były do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.