Trzy medale złoty, srebrny, brązowy oraz punktowane VII miejsce.

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniu 8.06.2014 roku w Opolu odbył się Otwarty Puchar Pilski Juniorów w judo. W zawodach tych uczestniczyło 4 naszych zawodników Bartłomiej Słowak, Damian Stępień, Mateusz Garbacz i Filip Pawłowski.

W finale w wagi 73 kg spotkali się dwaj zawodnicy naszej sekcji – Mateusz Garbacz i Damian Stępień.

Po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężył przez yuko Damian Stępień, który po raz kolejny potwierdził swoją dominację w tej kategorii wagowej. Natomiast Mateusz zdobywając „srebro” umocnił swoją pozycję w nowej kategorii wagowej Filip Pawłowski zdobył brązowy medal w kategorii 60 kg., VII miejsce zajął Bartłomiej Słowak w kategorii wagowej 81 kg. Pierwsza walka Bartka z zawodnikiem Gwardii Wrocław była nieudana ale awansował do rundy repasażowej i z walki na walkę rozkręcał się. Kolejna walka z zawodnikiem Aleksandrem Wroną była rewanżem za Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się w Kielcach. Tym razem Bartek wygrał zdecydowanie przez ippon.