Puchar Polski i srebrny medal

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniu 25 marca 2018 roku w Poznaniu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych. W zawodach tych wystartowało 3 naszych zawodników:

• Krzysztof Klimkiewicz w wadze 55 kg;
  • Olaf Kowalski w wadze 73 kg;
  • Dominika Kotlarska w wadze + 70 kg.

Najlepiej z grona naszej trójki zawodników spisała się Dominika Kotlarska. Stoczyła ona 4 walki (2 eliminacyjne w grupie) wygrane przed regulaminowym czasem. W walce półfinałowej pokonała Klaudię Chobot z ULKS Judo Kowala Kowala również przez czasem. W walce finałowej spotkała się z Marią Łętkowską z UKS 15 Krosno niestety w tej walce musiała uznać wyższość zawodniczki z Krosna i ostatecznie wywalczyła srebrny medal.

Nie powiodło się tym razem naszym zawodnikom. Krzysztof Klimkiewicz startujący w wadze 55 kg. w pierwszej wygranej walce zmierzył z zawodnikiem z Kacprem Matejkiem w Yuko Jóefów. W kolejnej uległ Łukaszowi Wysockiemu z UKS Feniks Bytom. W kolejnej walce już repasażowej również przegrał na punkty z Grzegorzem Babireckim z KJ Samuraj Koszalin i odpadł z dalszej rywalizacji.

W wadze 73 kg startował Olaf Kowalski po stoczeniu dwóch walk (przegrane) odpadł z turnieju.