Kolejne medale na Baltic Cup 2018

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

OWOCNA WYPRAWA NAD MORZE

Z dorobkiem 10 medali zakończyliśmy trzydniowy maraton na Baltic Cup 2018. W dniach 8-10 czerwca 2018 w Gdyni odbył się już po raz 17 Międzynarodowy Turniej judo w kategorii wiekowej juniora, juniora młodszego, młodzika oraz dzieci. Po raz kolejny zawodnicy naszej sekcji mogli uczestniczyć w tych zawodach.

Klub nasz był reprezentowany przez 14 zawodników i zawodniczek.

W pierwszym dniu rywalizowały dzieci.  Z dziewięciu startujących 8 zdobyło medale oraz punktowane miejsca. Poniżej przedstawiamy wyniki dzieci.

Dominik Sękowski odpadł w eliminacjach.

Kolejny dzień turnieju przyniósł na kolejne medale. W drugim dniu zmagań startowali juniorzy młodsi (Krzysztof Klimkiewicz i Olaf Kowalski) oraz młodzicy (Krzysztof Klimkiewicz, Dawid Tomczyk, Antoni Bętkowski oraz Olaf Sękowski)

Krzysztof Klimkiewicz został dwukrotnym medalistą złotym w kategorii junior młodszy oraz srebrnym w młodzikach w wadze 55kg.. Ponadto Olaf Sękowski wywalczył 4 miejsce. Pozostali zawodnicy odpadli w rundzie eliminacyjnej.

W trzecim dniu rywalizowali juniorzy. I zakończyliśmy ten dzień z dorobkiem 2 srebrnych medali Wiktora Mazurczaka w wadze +100kg, i Bartłomieja Wiewióry w wadze 66kg.

Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom dobrze stoczonych walk a było ich wiele. A zdobyte kolejne doświadczenie mamy nadzieję, że przyniesie w przyszłości jeszcze więcej sukcesów.