Grzegorz Kamiński złotym medalistą Mateusz Garbacz i Damian Stępień srebrnymi medalistami

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniach 6-7.10.2012 roku odbyły się III Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia – Otwarty Puchar Polski juniorów i juniorów młodszych.

W  pierwszym dniu startowali juniorzy młodsi nasz klub reprezentowali Filip Pawłowski i Grzegorz Kamiński obaj w wadze 55kg.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Grzegorz Kamiński zdobywając złoty medal kategorii wagowej 55 kg. Pomimo ciężkich walk oraz wymagających przeciwników nie został on pokonany. Swoim zwycięstwem potwierdził dobre przygotowanie co może dobrze prognozować na przyszły rok.

Natomiast nie powiodło się Filipowi Pawłowskiemu – w pierwszej rundzie przegrał walkę nie zakwalifikował się do repasaży i odpadł z turnieju.

W drugim dniu do walk przystąpili juniorzy. Trzy reprezentacje narodowe Szwecja, Litwa, Czechy do tego kluby z Niemiec i Włoch to stanowiło o sile tego turnieju. Zmagania na tatami bacznie śledzili trenerzy Kadry Narodowej  juniorów Piotr Sadowski oraz trener cadetów Janusz Piechna.

W kategorii juniorów rywalizowało 5 naszych reprezentantów:

Filip Pawłowski, Grzegorz Kamiński  waga 55kg, Mateusz Garbacz waga 66kg, Damian Stępień i Norbert Wierzba waga 73kg.

Najlepiej w drugim dniu turnieju spisali się Mateusz Garbacz i Damian Stępień. W walkach eliminacyjnych byli nie do pokonania, jednak w finale musieli uznać wyższość zawodników z Niemiec ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Nieco mniej miał szczęścia Norbert Wierzba 1/8 walk eliminacyjnych przegrał z zawodnikiem Robertem Barwig z klubu NJV (Niemcy) późniejszym zwycięzcą wagi 73kg i awansował do walk repasażowych. W walce repasażowej musiał uznać wyższość zawodnika z Gwardii Łódz i odpadł z dalszej rywalizacji. Ostatecznie zajmując IX miejsce.

Również w drugim dniu zawodów w kategorii juniorów startował Filip Pawłowski i zwycięzca wagi 55kg juniorów młodszych Grzegorz Kamiński. Filip Pawłowski w drugiej rundzie przegrał walkę i awansował do repasaży. W walce repasażowej musiał uznać wyższość rywala i odpadł z dalszej rywalizacji. Natomiast Grzegorz Kamiński w pierwszej walce uległ zawodnikowi  Damianowi Świderkowi z Gwardii Wrocław i awansował do rundy walk repasażowych. W repasażach pierwszą walkę wygrał efektownym rzutem z zawodnikiem Maciejem Padołem z Czarnych Bytom, następnie uległ zawodnikowi z Katowic i ostatecznie zajął punktowane VII miejsce.