Dziewczęta nadal w formie

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

Kolejne sukcesy medalowe zanotowały na swoim koncie nasze zawodniczki, które uczestniczyły 20 marca br. w XVII Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo. Wielkopolski Turniej zgromadził na swoich matach zawodniczki i zawodników w kategoriach U 12, U 14, U 16.
Nasz klub reprezentowało 4 zawodniczki:
  • Iga Ramus – kat. wiekowa U 14, U 16
  • Maria Tobera – kat. wiekowa U 14, U 16
  • Zuzanna Zelek – kat. wiekowa U 16
  • Urszula Wożniak – kat. wiekowa U 16
Kolejny start w zawodach potwierdza dobre przygotowanie naszych zawodniczek, potwierdzeniem tego mogą być zdobyte kolejne medale i punktowane miejsca.
W tym turnieju najlepiej spisała się Maria Tobera wygrywając zdecydowanie w dwóch kategoriach wiekowych U 14 (+63 kg) i U 16 (+70 kg) zdobywając 2 złote medale .🥇
Druga nasza zawodniczka Iga Ramus również startująca w dwóch kategoriach wagowych U 14, U 16 (40 kg) w młodszej grupie wiekowej nie podołała swoim rywalką i odpadła z dalszej rywalizacji. Natomiast rewanż przyszedł w kategorii wiekowej U 16 w której Iga wywalczyła srebrny medal 🥈.
Ponadto w kategorii młodziczek wystartowały Zuzia i Ula.
Po bardzo dobrych swoich walkach ostatecznie Złoty🥇 medal wywalczyła Zuzia Zelek (48 kg) a Ula uległa swojej przeciwniczce i ostatecznie zajęła 5 miejsce (57 kg) po bardzo wyrównanej walce z 3 minutową dogrywką.
Ponadto nasze dziewczęta w kwalifikacji drużynowej w kategorii U-16 zajęły 3 miejsce 🏆🥉