Damian Stępień wygrał Puchar Polski Juniorów w judo

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

[envira-gallery id=”2663″]W dniu 08.03.2014 roku 2 Pile odbył się pierwszy w tym roku Puchar Polski Juniorów w judo. Bardzo dobrze spisał się Damian Stępień, który triumfował w kategorii 73 kilogramów.

W zawodach wzięło udział 180 judoków z całej Polski. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów.

Nasz klub reprezentowali trzej zawodnicy – Damian Stępień, Mateusz Garbacz i Filip Pawłowski.

Najlepiej spisał się Damian Stępień – był najlepszy w kategorii 73 kg. Stoczył cztery walki, które wygrał i w pięknym stylu, z dużą przewagą nad rywalami, wywalczył „złoto”. Zawodnik ten będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa na Mistrzostwach Polski Juniorów w wadze 73kg.

Dwaj inni judocy Żaka zajęli miejsca poza podium. Filip Pawłowski był siódmy w kategorii 60 kg, a Mateusz Garbacz wystartował w kategorii wagowej 73kg i w drugiej rundzie odpadł z turnieju.