Złoto i Brąz na Akademickich Mistrzostwach Polski

In zawody by Artur KaryśLeave a Comment

W dniach 24-25 marca br. w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo. W mistrzostwach tych brało udział trzech zawodników naszej sekcji – Mateusz Garbacz w wadze 73 kg, Bartłomiej Słowak w wadze 81 kg i Robert Gilarski w wadze 90 kg. reprezentowali oni Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Najlepiej spisał się Mateusz Garbacz stoczył on 5 walk (wszystkie wygrane). W walce finałowej zmierzył się z Patrykiem Walczykiem z AWF Katowice i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. Ostatecznie Mateusz wywalczył złoty medal. Bardzo dobrze spisał się również Bartłomiej Słowak startujący w wadze 81 kg. stoczył on w eliminacjach 4 walki (3 wygrane i jedna walka półfinałowa przegrana). W kolejnej walce repasażowej pokonał zawodnika Krzysztofa Galasia z klubu Łazarski Warszawa i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Natomiast Robert Gilarski doznał kontuzji barku i odpadł w eliminacjach.

Gratulujemy zawodnikom sukcesu. Był to kolejny sprawdzian w rywalizacji sportowej. Bo nigdy nie ma końca w uczeniu się judo.